Історична довідка

Навчальний корпус Миколаївського фахового коледжу бізнесу і права сьогодні

"Рахувати відкритим... технікум з 15 червня 1968 року", - словами першого наказу по технікуму підписаного першим директором З.С.Овсяницькою 17 червня почалася його історія.

Миколаївський фаховий коледж бізнесу і права бере початок з 1927 року, коли у місті Миколаєві була створена торгово-кооперативна школа, яка в 1953 році реорганізована в кооперативне училище, а в 1968 році - в кооперативний технікум.


На початку 60-х років за ініціативою голови правління Миколаївської облспоживспілки А.Д.Ферлія було розпочато будівництво нового навчального корпусу.

Повноцінне життя, а значить і його історія, почалися тоді, коли пролунав перший дзвоник і до аудиторій ввійшли перші студенти.

Через рік технікум видав свою продукцію: 139 випускників отримали дипломи бухгалтера і товарознавця. Так почалася насичена проблемами і досягненнями історія технікуму.

Колектив вирішував велику кількість різноманітних завдань. Адже ще не було гуртожитку, актової і спортивної зал, в навчальних аудиторіях не вистачало обладнання, були проблеми з кадрами.

Але технікум жив і творив.


Сьогодні коледж - це навчальний заклад, який має все необхідне для підготовки кваліфікованих спеціалістів.

На всіх рекламних буклетах Миколаївського фахового коледжу бізнесу і права читаємо, колись урочисто заявлену студентами фразу: "Тут ви захочете вчитися!"

Що ж приваблює сюди молодь? Мабуть атмосфера приязні, доброти і разом з тим вимогливості, що панують у коледжі, затишок і порядок у кабінетах і лабораторіях, а головне - сучасні технології навчання, можливості реалізувати свої вміння і здібності у навчанні, на сцені, спортивному майданчику. Врешті, можливість жити справжнім бурхливим студентським життям.

Запорукою всього цього - тісна співпраця і спільні зусилля педагогічного та студентського колективу, адміністрації, студентської ради та профкому, збереження і розвиток добрих національних освітянських традицій і впровадження новітніх технологій навчання.

За 53 роки коледж підготував більше 20000 фахівців. Свого часу коледж(технікум) закінчили голова правління Миколаївської облспоживспілки Білоус Іван Андрійович, голови правлінь 4 провідних райспоживтовариств, багато керівників та головних бухгалтерів, провідних фахівців кооперативних організацій, фінансових та банківських установ, підприємств торгівлі та ресторанного господарства, юридичних служб, судових і правоохоронних органів нашої області.

Широко застосовується проблемний метод навчання, заняття-презентації, рольові та ділові ігри, диспути тощо. Традиційними є лекційні і практичні заняття з використанням інтерактивної дошки, комп'ютерної техніки і відповідних інформаційних та мультимедійних програм.

Навчання в коледжі здійснюється за модульно-рейтинговою системою, яка передбачає оцінювання всіх форм навчальної роботи студентів і звільнення їх від підсумкового контролю при успішному виконанні навчального плану.

Якісну підготовку фахівців забезпечують як традиційні так і інтерактивні форми і методи навчання: проблемні заняття, заняття-презентації, рольові і ділові ігри, диспути, з використанням комп’ютерної техніки, відповідних інформаційних та мультимедійних програм.

Студенти активно демонструють свої досягнення у навчанні при проведенні тижнів спеціаліста, участь в обласних, регіональних, Всеукраїнських конференціях, конкурсах, олімпіадах.

Культурно-спортивні розважальні програми Дні національних свят, студента, здоров’я,   День закоханих, конкурси «Міс коледжу», «Козацькі розваги», «А нумо хлопці» сприяють змістовному відпочинку студентів.

Всі студенти забезпечуються гуртожитком, який розташований поряд з навчальним корпусом.

Після закінчення коледжу Ви будете мати змогу продовжити навчання у стінах нашого закладу. Поступайте на 3-й курс з обраної спеціальності за заочною-дистанційною формою навчання у Полтавський університет економіки і торгівлі і отримуйте освіту рівня "бакалавр" або повну вищу освіту рівня "магістр".


Налагодити зв'язок

Отже, шановні абітурієнти, думайте, зважуйте і вступайте до Миколаївського фахового коледжу бізнесу і права.
 

Звернутися до МФКБП